Rambler's Top100

Меценат проекта

Сергеевка на русском Sergeevka in english

КУРОРТ   У МОРЯ

КАТЕГОРИИ

 

О камчатке География История Погода Камчатки

Литература о Камчатке, камчатских авторов... - «Камчатский форум». Камчатка, Петропавловск-Камчатский, Елизово

Читать бесплатно книгу Описание земли Камчатки, Степан Крашенинников

О Камчатке

Важная информация

Книги по истории Камчатки | Камчатка, Петропавловск-Камчатский: история Камчатки, история Петропавловска-Камчатского, фото Камчатки

Камчатка

Вулканы Камчатки, факты и подробное описание

Интересные факты о камчатке

История освоения Камчатки

 

Doctor Bartosh - автор уникальной методики
Новое ВРЕМЯ. Информационно-развлекательный еженедельник. Новости города Аккерман. Крымская баннерная сеть

 

 

Darka romantike në ditën e Shën Valentinit: nga traktatet deri tek dekorimi

 1. ushqim
 2. pije
 3. regjistrim

Tabela e përmbajtjes:

 1. ushqim
 2. pije
 3. regjistrim

Për shumë njerëz, 14 shkurti është një kohë e veçantë kur mund të organizoni një festë të vërtetë romancash për veten dhe gjysmën tuaj, sepse kjo Dita e Shën Valentinit . Në mënyrë që një festë e vogël që dy të kalojë pa një pengesë, gjithçka duhet të përgatitet paraprakisht: nga një Shën Valentinit (një kartë e vogël, zakonisht në formën e një zemre me një deklaratë dashurie), deri në një vakt romantik në një ambient të veçantë. Si ta bëni këtë pa aftësitë e një kuzhinieri dhe projektuesi?

ushqim

Darka romantike në ditën e Shën Valentinit ndryshe nga festa e zakonshme e festave. Ju nuk duhet të përfshini në menu shumë enë të ndryshme, mjaftojnë 2-3 vakte të lehta, të cilat mund të përgatiten shpejt, lehtë dhe këndshëm për t’u ngrënë dhe të mos vuani nga rëndimi në stomak. Në përgjithësi, në lidhje me një trajtim të veçantë për mbrëmje, duhet të ndiqni rregulla të thjeshta:

 1. Shtë më mirë të jepni përparësi pjatave të njohura ose ato të përgatitura nga produktet e provuara tashmë. 14 shkurti nuk është dita më e mirë për eksperimentet e kuzhinës, sepse në rast të rrethanave të pasuksesshme një çift mund të përballet me alergji të rëndë ose dispepsi.
 2. Thingdo gjë që ka kocka duhet të përjashtohet nga menyja. Nëse dëshironi të gatuani mish pule ose peshk, atëherë le të jetë një fileto që mund të pritet lehtë me thikë dhe pirun.
 3. Gjithashtu ka kuptim të braktisni supën, veçanërisht të nxehtë. Pak njerëz arrijnë të vie në mënyrë elegante një lugë duke mbajtur fjalime të vogla.
 4. Do të duhet të heqim dorë nga produktet me erë dhe shije të fortë. Të preferuar nga shumë hudhra dhe qepë nuk janë shoqëruesit më të mirë të romancës. Peshku i tymosur dhe djathi me erëza janë gjithashtu në këtë listë. Përafërsisht për të njëjtën arsye është e nevojshme të bëhet pa lakër.
 5. Enët e la carte duken shumë më tërheqëse, kështu që edhe një sallatë duhet servirur menjëherë në dy pjata të veçanta.

Duke respektuar këto rregulla të thjeshta, mund të përgatisni trajton që vërtet dekorojnë një mbrëmje romantike dhe nuk kërkojnë të qëndroni me orë të tëra në sobë. Shumë gjoks pule të gatuar shpejt, të pjekur në furrë (është marinuar për rreth 30 minuta dhe gatuhet sa më shumë në mëngë ose në letër); disa Canape ; sallatë me domate qershi, vezë të kungujve të ziera dhe tranguj të freskët, etj. Duke respektuar këto rregulla të thjeshta, mund të përgatisni trajton që vërtet dekorojnë një mbrëmje romantike dhe nuk kërkojnë të qëndroni me orë të tëra në sobë

pije

Farë duhet të gatuaj për një darkë romantike në ditën e Shën Valentinit nga pijet? A duhet të pi alkool? Këto pyetje mund të shqetësohen jo më pak se trajtimet për mbrëmjen. Atëherë, çfarë të preferoni?

 1. Nëse një grua dhe një burrë nuk kanë asgjë kundër alkoolit, atëherë është mirë që të rezervoni verë ose shampanjë. Vera e kuqe është e përshtatshme për mish, vezë dhe shumicën e pjatave italiane (makarona, pica), të bardha - për enët e peshkut dhe perimeve.
 2. E dashur raki gjithashtu mund të konsiderohet një zgjedhje e mirë, por duhet ta pini atë në moderim dhe më të mirë të të gjitha në gjysmën e dytë të darkës, dhe madje edhe pas saj.
 3. Koktejet alkoolikë e diversifikojnë shumë vaktin, por nuk duhet të pini vaktet e tyre (kjo vlen kryesisht për pije me sheqer). Shtë më mirë t’i përdorni si aperitiv ose për ëmbëlsirë.
 4. Kundërshtarët e alkoolit mund të këshillohen lëng, ujë të thjeshtë ose kokteje jo alkoolike.

Nëse dikush dëshiron të provojë një koktej alkoolik në një palë, dhe tjetri preferon të mbetet plotësisht i matur, atëherë mund të bëni një pije, në njërën pjesë të së cilës shtohet përbërësi alkoolik, por jo në tjetrën. Për shembull, "Jaguar": 1/4 lugë gjelle merret për gjysmë gote limonadë. akull dhe 50 ml lëng agrumesh ose bananeje. Të gjithë përbërësit janë të përzier në një shaker, dhe vodka (20 ml) dhe likeri frutash (20 ml) do të shtojnë gradë.

regjistrim

Mbërthimi i produkteve të nevojshme dhe përgatitja e trajtonve, është e nevojshme të llogarisni kohën në mënyrë që të mbetet edhe për dekorimin e pjatave dhe tryezës, pasi është vetëm gjysma e betejës për të përgatitur një darkë romantike për Ditën e Shën Valentinit.

 1. Hearts. Gjithçka që mund të bëhet në formën e zemrave, është e nevojshme të përgatitet në këtë mënyrë. Edhe sanduiçët e thjeshtë do të bëhen të veçantë nëse prerë bukën me një prestar cookie-je. Shtë më mirë të dekoroni pjesë të tilla me diçka të kuqe, për shembull, havjar.
 2. Ngjyra e kuqe. Besohet se e kuqja është ngjyra e pasionit dhe dashurisë, kështu që do të jetë e përshtatshme në tryezë. Sidoqoftë, gjithçka nuk duhet të bëhet me të kuqe. Ju mund të bëni petale të trëndafilave të shpërndara në një mbulesë tavoline të bardhë ose enët me të njëjtën hije.

  Ju mund të bëni petale të trëndafilave të shpërndara në një mbulesë tavoline të bardhë ose enët me të njëjtën hije

 3. Ushqime pjesë Nëse përgatitet për mbrëmje sallatë pa majonezë atëherë mund të shërbehet në gota të gjata dhe salca të vihet në tryezë veç e veç. Sallatat me pudre gatuhen më së miri menjëherë në një pjatë, duke i hedhur përbërësit në formë. Mund të bëhet me dorë duke prerë nga mesi një shishe plastike. Dhe për format më komplekse (për shembull, zemra) përdorni petë.
 4. Ëmbëlsirë. Shtë mirë që të shërbehet ëmbëlsirë në një pjatë të veçantë. Prerja e copave nga një tortë e madhe në qendër të tryezës është e papërshtatshme në një mbrëmje romantike. Akesmbëlsira, cupcakes, etj. Spërkateni me sheqer pluhur, dhe akullorja e lehtë mund të derdhet me reçel kokrra të kuqe.

  Spërkateni me sheqer pluhur, dhe akullorja e lehtë mund të derdhet me reçel kokrra të kuqe

 5. Qirinj. Qirinj - një atribut i domosdoshëm i darkës së bashku në 14 shkurt. Vetëm ju duhet të zgjidhni ato që nuk do të ndërhyjnë në bisedë. Opsioni më i përshtatshëm - qirinj lundrues në një vazo të vogël të sheshtë në qendër të tryezës, mund të hidhni disa petale të trëndafilit në ujë.

Jo vetëm ajo që do të jetë në tryezë, por duhet të dalë në mënyrë perfekte. Një atmosferë e përshtatshme është gjithashtu e nevojshme përreth: pastërtinë, rendin, duke luajtur butë muzikë dhe dritat e errëta. Sidoqoftë, mos harroni se secila palë është unike dhe të gjithë kanë shije të ndryshme, kështu që të gjitha rregullat mund të jenë vetëm rekomandime. Ju duhet të përqëndroheni në shijen e gjysmave tuaja dhe tuajave.

Si ta bëni këtë pa aftësitë e një kuzhinieri dhe projektuesi?
A duhet të pi alkool?
Atëherë, çfarë të preferoni?

  Чем отличается курорт Сергеевка от подобных   курортов Крыма ?

Узнать цены

Прайс в Excel формате

заказать путевку сейчас!!!

 

Сергеевка - курорт на Черном море. Солнечный Берег.

 

РЕКЛАМА

(c) Bartosh Dmitriy 22.05.2001
All rights reserved
Ссылка на сайт ОБЯЗАТЕЛЬНА
Использование материалов сайта только с разрешения автора.