Rambler's Top100

Меценат проекта

Сергеевка на русском Sergeevka in english

КУРОРТ   У МОРЯ

КАТЕГОРИИ

 

О камчатке География История Погода Камчатки

Литература о Камчатке, камчатских авторов... - «Камчатский форум». Камчатка, Петропавловск-Камчатский, Елизово

Читать бесплатно книгу Описание земли Камчатки, Степан Крашенинников

О Камчатке

Важная информация

Книги по истории Камчатки | Камчатка, Петропавловск-Камчатский: история Камчатки, история Петропавловска-Камчатского, фото Камчатки

Камчатка

Вулканы Камчатки, факты и подробное описание

Интересные факты о камчатке

История освоения Камчатки

 

Doctor Bartosh - автор уникальной методики
Новое ВРЕМЯ. Информационно-развлекательный еженедельник. Новости города Аккерман. Крымская баннерная сеть

 

 

Viti i Ri në Pragë - Si të festoni Vitin e Ri 2019 është kënaqësi në Republikën eke

 1. Cila është moti në Pragë për Vitin e Ri 2019
 2. Ku të festojmë Vitin e Ri 2019 në Pragë
 3. Ku tjetër mund të festoni Vitin e Ri në Pragë
 4. Restorantet dhe kafenetë më të mira në Pragë ku të festojmë Vitin e Ri 2019
 5. Kafenetë dhe restorantet e Pragës në prag të Vitit të Ri
 6. Restoranti Francez Bellevue
 7. Restorant "Coda restorant"
 8. Restoranti "Zlatá Praha" (Zlata Pragë)
 9. Restorant Praga "Oblaca Restorant"
 10. Restoranti "L" od Európé Praha Vltava "(Anija" Evropë "në Vltava)
 11. Taverna Mesjetare “Në Mbretin e Brabantit” (Krčma U krále Brabantského)
 12. Fluturime nga Moska për në Pragë
 13. Hotele në Pragë për Vitin e Ri
 14. Turne të Vitit të Ri në Pragë. Viti i Ri në Pragë 2019: çmimet e turneve
 15. Viti i Ri në Pragë: këshilla dhe komente nga turistët

Kryeqyteti i Republikës Czecheke në prag të festave të mëdha të dimrit të ardhshëm po kthehet në një përrallë të vërtetë të Krishtëlindjes. Viti i Ri në Pragë është i pakrahasueshëm. Dua të kthehem këtu përsëri dhe përsëri.

Ku të takoni dhe festoni festat e Vitit të Ri në Pragë, çfarë të bëni dhe cilat restorante janë më të mira, cilin hotel të zgjidhni? Sa është ushqimi, akomodimi, çfarë është moti dhe si të festojmë Vitin e Ri në Pragë - 2019?

Si ta kaloni Vitin e Ri më të mrekullueshëm - Viti i Ri 2019 në Pragë:

Tani do të mësoni pothuajse gjithçka për Pragën e Vitit të Ri! Si është moti për Vitin e Ri, cilat restorante dhe hotele ofrojnë një program të Vitit të Ri, ku shërbehen karavidhe dhe a ja vlen të festojmë Vitin e Ri në Pragë në sheshin kryesor, sa kushton të fluturoni nga Moska në Pragë, si dhe këshilla dhe rekomandime aktuale dhe të punës të turistëve që janë tashmë atje kanë vizituar.

Rrugët e vjetra dhe shtëpitë jo më pak të vjetra të Mesjetës, turret gotike të kishave, tempujve dhe kështjellave. Urat prej guri dhe trotuaret me kalldrëm. Fryma e vërtetë e Krishtëlindjes është në ajër. Drejtimi i flladit në të gjithë qytetin, rrjedh aroma e gojës së mishit të skuqur dhe të tymosur. Ajri ishte i mbushur me shijen e maltit dhe elbit - ata krijuan birrë të vërtetë sipas një recete të lashtë ... Unë jam në kryeqytetin e Republikës eke - Pragë.

Cila është moti në Pragë për Vitin e Ri 2019

Dhjetori dhe janari janë të njëjta me motin. Dhe në atë dhe muajin tjetër temperatura e ajrit është minus. Dallimi i vetëm është se në janar është pak më i freskët -2 ... -5˚С, dhe në dhjetor është 0˚С dhe pak më i ngrohtë.

Sidoqoftë, shiko dhe mbaj mend vjeshtën e vonë në Rusi, dhe tani kemi dimra dhe aspak dimra: ngrica të egra vetëm në Surgut. Dhe në Pragë është e rehatshme dhe e favorshme për shëtitje në mbrëmje dhe ekskursione në vende të mrekullueshme.

Edhe pse do të ketë pak diell dhe reshje shiu në formën e borës së lagësht ose shiut, ajo ende nuk i frikëson turistët përvetësues nga një pushim argëtues dhe i mirë. Në natën e Vitit të Ri, fryma e Anderson mbretëron në Pragë (Kujtoni Gerda dhe Kai nga Mbretëresha e dëborës).

Praga është e vendosur në një zonë kodrinore, dhe nëse doni të ngjiteni më lart, visheni siç duhet. Era nuk fryn, por i butë dhe i përforcuar. Ne nuk do të na trembin - ne tashmë jetojmë dhe marrim frymë një festë.

Ku të festojmë Vitin e Ri 2019 në Pragë

Mijëra turistë duan të shkojnë në kryeqytetin Czechek. Rrugët mesjetare, ndërtesat gotike, trotuaret me kalldrëm, një mori dritash të ndriçimit të ndritshëm të Vitit të Ri, dhe natyrisht muzetë, teatrot, galeritë e artit dhe urat e lashta - të panumërta.

Rrugët mesjetare, ndërtesat gotike, trotuaret me kalldrëm, një mori dritash të ndriçimit të ndritshëm të Vitit të Ri, dhe natyrisht muzetë, teatrot, galeritë e artit dhe urat e lashta - të panumërta

Ura e Karlit në Pragë

Për një udhëtim nuk mund të vizitoni të gjitha pamjet e Pragës, njëqind për qind! Ju duhet të vini përsëri këtu, ose ndoshta dy. Dhe do ta doni këtë qytet Czechek.

Për tifozët e ahengjeve të zhurmshme dhe me kompaninë, ju mund të festoni Vitin e Ri në Sheshin e Qytetit të Vjetër. Duket se i gjithë qyteti po bashkohet këtu - ka shumë njerëz, si në Sheshin e Kuq në Moskë gjatë një përshëndetjeje. Njerëzit vijnë në këtë shesh për të bërë një dëshirë në urën Charles deri në orën e bukës.

Një turmë e dehur dhe e shqetësuar turistësh dhe vendasit pinë, këndojnë dhe kërcejnë. Nëse tashmë keni vendosur të festoni një festë këtu, atëherë visheni ngrohtësisht. Ju nuk do të keni uri - ka shumë tenda me ushqimin e Krishtëlindjes: Suxhuket, ëmbëlsirat, pasta të Pragës.

Ku tjetër mund të festoni Vitin e Ri në Pragë

Ku tjetër mund të festoni Vitin e Ri në Pragë

Përveç Sheshit të Qytetit të Vjetër, ju mund të shkoni në Sheshin Wenceslas, por për fat të keq, ka shumë njerëz atje. Një mundësi e mirë për të parë fishekzjarret dhe festën e Vitit të Ri si një e tërë. Duke vizituar Urën Charles, argjinaturën ose shëtitje në një varkë në lumin Vltava.

Nëse thjesht shikoni përshëndetjen, atëherë një shëtitje në lumë do t'ju kushtojë 50 € (euro) - për 2 orë. Programi i plotë i vërtetë për Vitin e Ri 2019 në një varkë në Pragë natën me shampanjë, me një darkë gala dhe fishekzjarre kushton 150 € (euro).

Deri më tani, është folur për takimin e festës në rrugë. Mund të keni një kohë të mirë në një kafene të ngrohtë dhe komod. Por në Pragë ka restorante që janë të mahnitshme për pjatat e tyre gustator.

Ku mund ta festoj Vitin e Ri 2019?

Restorantet dhe kafenetë më të mira në Pragë ku të festojmë Vitin e Ri 2019

Në fillim, duhet të kuptoni se rreth gjysmë milioni njerëz vijnë në natën e Vitit të Ri në Pragë. Shtojuni atyre banorët e kryeqytetit Czechek, dhe ju merrni një audiencë mbresëlënëse.

Shumë njerëz duan të festojnë një festë në një tryezë në një kompani argëtuese me një program interesant argëtues. Dhe njerëzit që nuk janë hera e parë që e bëjnë këtë do të rezervojnë një tabelë paraprakisht.

Në mënyrë tipike, informacioni shfaqet në faqet zyrtare të restorantit në fund të tetorit - fillim të nëntorit. Ndiqni rregullin: sa më shpejt, aq më i sigurt.

Kafenetë dhe restorantet e Pragës në prag të Vitit të Ri

Sa për zgjedhjen e restoranteve të mirë në Pragë për Vitin e Ri, ne do ta themi këtë (çmimi për person): për të gjithë, sipas buxhetit dhe buxhetit të tyre, ju mund të gjeni një vend për të festuar Vitin e Ri në Pragë në mënyrë të përsosur.

Restoranti Francez Bellevue

Restoranti Francez Bellevue

Zgjedhje e shkëlqyer! Festoni festivalin me pjata të hollë dhe shampanjë të vërtetë, dëgjoni muzikë live, admironi përshëndetjen në urën Charles dhe Qytetin e Vjetër përmes dritareve të mëdha panoramike.

Menyja: në Rusisht.

Kuzhina: Czecheke dhe Franceze.

Mimet: nga 200 € (euro).

Restorant "Coda restorant"

Një tjetër vend i bukur për të festuar Vitin e Ri. Havjar, mish viçi, rosë, gocë deti me një bollëk pije të forta, çaj dhe kafe. Pamje të shkëlqyera të Pragës.

Menyja: në Rusisht.

Kuzhina: Czecheke dhe Franceze.

Mimet: nga 280 € (euro).

Restoranti "Zlatá Praha" (Zlata Pragë)

Restoranti Zlatá Praha (Zlata Pragë)

Restoranti më i famshëm dhe i shtrenjtë në Pragë. E vendosur në hotelin "InterContinental Praha 5 *". Pamje panoramike e sheshit kryesor Dalja në tarracë për të parë fishekzjarret. Enët e rafinuara: proshutë, karavidhe, proshutë, djathë, midhje. Për secilën pjatë zgjidhet vera. Pa fustan mbrëmje ata nuk do ju lejojnë të futeni. Muzikë live.

Menyja: në Rusisht.

Kuzhina: Franceze dhe eke.

Mimet: nga 400 € (euro) për të rritur dhe nga 270 € (euro) për fëmijë.

Restorant Praga "Oblaca Restorant"

Restorant Praga Oblaca Restorant

Dëshironi të festoni Vitin e Ri 2018 në Pragë në lartësinë e reve? Ju keni një shans për t'u vendosur në një vend komod në tryezën festive me kuzhinë evropiane në dritaren në kullën televizive në një lartësi prej 66 metrash. A nuk është e shkëlqyeshme?

Menyja: jo në Rusisht

Kuzhina: moderne evropiane, vegjetariane

Mimet: nga 150 € (Euro)

Restoranti "L" od Európé Praha Vltava "(Anija" Evropë "në Vltava)

Vendimi më origjinal për të festuar Vitin e Ri në Pragë është në lumin Vltava. Anija do të lundrojë nëpër pjesën historike të Pragës, në mesnatë do të ndalet tek Ura Charles për të parë përshëndetjen.

Menyja: shuplakë dhe birrë dhe verë e pakufizuar.

Kostoja: nga 120 € (euro).

Taverna Mesjetare “Në Mbretin e Brabantit” (Krčma U krále Brabantského)

Për të festuar Vitin e Ri në Pragë në një stil mesjetar është një vendim origjinal. Në një shfaqje festive: një turne kalorës dhe një shfaqje zjarri me pishtarë, një valle barku. Thjesht imagjinoni që ky institucion funksionon që nga viti 1375, sa është ngopur me të kaluarën antike.

Menyja: në Rusisht

Kuzhina: eke

çmimi: nga 130 € (euro)

Në përgjithësi, ju mund të zgjidhni një vend të përshtatshëm për portofolin, menunë dhe programin tuaj, ku mund të festoni në mënyrë të përkryer Vitin e Ri në Pragë. Nëse dëshironi, nuk është e nevojshme të kërkoni një restorant në qendër të qytetit - për shembull në Detinets, ka një kështjellë të mrekullueshme mesjetare dhe kuzhinë të mrekullueshme.

Tofarë duhet të vishni për Vitin e Ri 2019 sipas shenjave të zodiakut?

Fluturime nga Moska për në Pragë

Fluturimet për në Pragë në Dhjetor 2018 - në fillim të Janarit 2019. Mimet kërcejnë si të ftuar në një festë. Sot ato janë aq shumë, dhe nesër ata tashmë "u përpinë përpjetë".

Për të qëndruar me tuajin dhe për të kursyer pak, duhet të kujdeseni paraprakisht për biletat e aeroplanit. Ekziston, sigurisht, mundësia për të përdorur shërbimet e linjave ajrore me kosto të ulët ose madje edhe "kërcejnë" nëpër qytete pas 2-3 transferimeve.

Kostoja e fluturimit të drejtpërdrejtë Moskë-Pragë është nga 90 në 270 euro.

Fluturimi nga Moska për në Pragë zgjat rreth 2-3 orë me një fluturim të drejtpërdrejtë. Fluturime të tilla drejtohen nga 2 kompani: Aeroflot dhe Czech Airlines. Por biletat e aeroplanit në këtë rast nuk janë të lira.

Biletat më të lira për në Pragë ofrohen nga Air Serbia nga 90 € (euro). Një çmim i tillë i ulët për një fluturim është i vlefshëm vetëm të hënën 18 dhjetor dhe të martën 19 dhjetor. Sa më afër Vitit të Ri - çmimi po rritet!

Mund të kurseni edhe gjatë fluturimeve. Nëse merrni biletat në Pragë paraprakisht, atje dhe përsëri dhe me transferime. Vlen gjithashtu të hidhni një vështrim në datat fqinje. Shërbim shumë i përshtatshëm për krahasimin e çmimit të fluturimit aviasales.ru .

Hotele në Pragë për Vitin e Ri

Mos bëni pa strehim. Ju këshillojmë të prenotoni paraprakisht hotelin tuaj. Pricesmimet e lira të hoteleve shfaqen nga 27 dhjetor deri më 28 dhjetor. Si gjetkë, ekziston një zgjedhje: që thjesht kalon natën në një bujtinë, dhe dikë dhe feston me kompani të zhurmshme ose në familje.

Bujtina shpesh është e populluar nga të rinjtë dhe udhëtarët e pavarur. Dhe për çifte ose persona romantikë ia vlen të hidhni një sy hoteleve që ofrojnë programe të Vitit të Ri në restorantet e tyre.

Informacion më i rëndësishëm: ju duhet të kërkoni dhe rezervoni një hotel të përshtatshëm më mirë hotellook.ru dhe hotelet me tre yje janë mjaft të mira për të festuar Vitin e Ri

Hotele të njohura në Pragë për Vitin e Ri sipas vlerësimeve pozitive të turistëve (në qendër të qytetit 3, 4 dhe 5 yje, shumica me programin, çmimet janë në ditë / natë në rubla):

 1. Hotel Grandior Praga 5 * - 10300
 2. Ambasadori Zlata Husa 5 * - 10000
 3. Hotel King David Praga 5 * - 9800
 4. Hotel Majestic Plaza 4 * - 5200
 5. Grand Majestic Plaza 4 * - 7800
 6. Hotel Amarilis 4 * - 8700
 7. Hotel Beseda Pragë 4 * - 10600
 8. Koruna Hotel Praga 3 * - 2800
 9. APARTAMENTET PUSHKIN Pragë 1 3 * - 4800
 10. Epoka e Artë e Pragës 3 * - 3800
 11. Hoteli dhe Hoteli Ritchie - Hostel - 1400
 12. Në qendër të qytetit - Bujtinë - 1300
 13. Hostel Boudnik - 1350

Turne të Vitit të Ri në Pragë. Viti i Ri në Pragë 2019: çmimet e turneve

Turne, veçanërisht për festën e Vitit të Ri, janë renditur si ëmbëlsira të ëmbla. Për sa kohë që ka një ofertë të nxehtë - nuk është mëkat ta përdorësh! Akoma mund të arrini të merrni në hapin e festës së lumtur që po largohet.

Kostoja e një turneu të Vitit të Ri në kryeqytetin Czechek varet nga një numër faktorësh: koha, vendndodhja dhe shërbimi. Shtë e qartë se sa më afër ngjarjes, aq më i lartë është çmimi. Por gjithmonë ekziston një zgjedhje dhe ju vendosni nëse do të bëni një turne vetë ose të përfitoni nga oferta.

Kemi krahasuar çmimet për turneun e Vitit të Ri, të filtruar nga parametrat e nevojshëm në shërbimet e kërkimit: Level.Travel dhe Travelata .

Ju mund të blini turneun më të lirë me një nisje në 27-28 dhjetor për 5-6 netë në intervalin 50-60 mijë rubla.

31 Dhjetori për të njëjtin numër ditësh çmimi i turneut do të jetë nga 65 mijë.

Nëse dëshironi të kaloni pushimet e Vitit të Ri në Pragë pa festuar Vitin e Ri, në Janar 2018 - kostoja e një pakete turne me një fëmijë nga 45 mijë rubla.

Turneu i Vitit të Ri në Pragë në Hotele me Mëngjesin:

 • Hotel U Sladku 3 * - nga 58 mijë
 • Hilton Praga 5 * - nga 75 mijë (nisja 31.12 për 3 netë)
 • Iris Hotel Eden 4 * - nga 52 mijë
 • Filloni 3 * - nga 45 mijë

Përveç turneve të zakonshëm të kohës së lirë, ju duhet të hidhni një sy në turne ndonjë gjë. Dhe ka shumë programe ekskursioni në Pragë. Shtë më mirë të përdorni shërbimin për zgjedhjen e ekskursioneve dhe udhëzues të drejtpërdrejtë që flasin rusisht weatlas.com .

Viti i Ri në Pragë: këshilla dhe komente nga turistët

Viti i Ri në Pragë: këshilla dhe komente nga turistët

Njerëzit që kanë vizituar kryeqytetin Czechek gjatë festave të Vitit të Ri ndajnë këshilla me ju. Ata thonë:

 1. Në Vitin e Ri dhe Krishtlindjet, një numër i madh i turistëve vijnë në Pragë.
 2. Zgjidhni një hotel në qendër, brenda distancës në këmbë.
 3. Shtyni shëtitjen në Pragë natën një ditë pas festimit.
 4. Rezervoni një restorant dhe një hotel paraprakisht. Vendi nuk do të jetë pa dyshim.
 5. Metro është e hapur deri në orën 2 të mëngjesit. Taksitë janë shumë të shtrenjta.
 6. Nëse akoma do të dilni jashtë, atëherë visheni më ngrohtë dhe merrni me vete pije të forta.
 7. Mos u shqetëso për gjuhën. Shumica e pushuesve dhe festuesve janë rusë.
 8. Lini mënjanë blerjet pas pushimeve. Dyqanet (shumica) afër 25 Dhjetorit, Krishtlindja Katolike.
 9. 1 janar, zyrat e këmbimit nuk funksionojnë.
 10. Sipas vlerësimeve të turistëve - këshilla të mira - kontrolloni kontrollet në kafene.

Përfundimi sugjeron vetë - të vizitosh dhe festosh Vitin e Ri në Pragë, padyshim se ia vlen. Për më tepër, kostoja e pushimeve të Vitit të Ri në Republikën Czecheke në krahasim me vendet e tjera të Evropës është shumë më pak. Mos harroni të provoni pjatat tradicionale çeke dhe birrën e shijshme.

Ku të takoni dhe festoni festat e Vitit të Ri në Pragë, çfarë të bëni dhe cilat restorante janë më të mira, cilin hotel të zgjidhni?
Sa është ushqimi, akomodimi, çfarë është moti dhe si të festojmë Vitin e Ri në Pragë - 2019?
Ku mund ta festoj Vitin e Ri 2019?
A nuk është e shkëlqyeshme?
Tofarë duhet të vishni për Vitin e Ri 2019 sipas shenjave të zodiakut?

  Чем отличается курорт Сергеевка от подобных   курортов Крыма ?

Узнать цены

Прайс в Excel формате

заказать путевку сейчас!!!

 

Сергеевка - курорт на Черном море. Солнечный Берег.

 

РЕКЛАМА

(c) Bartosh Dmitriy 22.05.2001
All rights reserved
Ссылка на сайт ОБЯЗАТЕЛЬНА
Использование материалов сайта только с разрешения автора.